Košické derby víťazne pre Tydam UPJŠ

26.03.2014 11:07

Basketbalistky Tydamu UPJŠ odohrali ďalší zápas odvetnej časti na palubovke svojho rivala z Košíc - Unionu. Sobotňajšie stretnutie sa už od úvodného vhodenia lopty vyvíjalo v prospech hostiek. Premieňali pokusy spod koša aj streľbu z poľa. Postupne si tak vytvárali pohodlný náskok a ako sa hovorí, ťažko dobehnúť rozbehnutý vlak. Po polčase svietilo na ukazovateli skóre 33:57 v prospech Tydamu. Po zmene strán hostky súperky takisto nešetrili a bodovú priepasť len navyšovali až bolo po 3. štvrtine zrejmé, že zápas bude mať na konci aj sladkú 100-bodovú príchuť (45:82). V poslednom dejstve sme domácim dovolili nastrieľať len 10 bodov, zatiaľ čo naším cieľom bolo pokoriť hranicu 100 bodov. Úspešnou dvojkovou streľbou sa to podarilo Minčíkovej, a tak každým dňom očakávame sladkú odmenu. Zápas sa nakoniec skončil výsledkom 55:103, k čomu Tydamčanky pridali aj 54 doskokov či 32 asistencií.

Zostava a body: Žingorová 29, Stantienová 28, Valicová 16, Minčíková 11, Špilárová 10, Bodišová 4, Šostáková 3, Bállová 2, Galvánková

Na druhý zápas nastúpili mladé súperky s väčšou razanciou a vďaka takmer 100% úspešnosti v streľbe dokázali udržať v 1. štvrtine so súperkami krok (13:18). Po úvodnom rozbehu začali Tydamčanky pridávať na tempe a do polčasu domácim odskočili na rozdiel 26:44. Union sa ale nevzdával a dievčatá "hrýzli" aj v ďalšej 10-minútovke, ktorá sa skončila pomerom 14:19. Najväčšie problémy robila domácim naša najvyššia pivotka Stantienová, ktorá zaťažila súperove konto 35 bodmi, čím výrazne prispela ku konečnému víťazstvu Tydamu UPJŠ 61:95.

Zostava a body: Stantienová 35, Bodišová 16, Žingorová 11, Tereščáková, Minčíková po 9, Valicová 7, Bállová, Špilárová po 4, Galvánková

Najbližší dvojzápas odohrajú dievčatá z Tydamu UPJŠ v sobotu, 29. marca o 10:00 a o 12:00 v telocvični na Medickej 4.