Tydam UPJŠ nedal Bardejovčankám šancu!

29.09.2013 18:00

Basketbalistiky Tydamu UPJŠ vstúpili do novej sezóny 2013/2014 víťazne. Na domácej palubovke, dvakrát v jeden deň, bez problémov zdolali mladé Bardejovčanky, pre ktoré to bola premiéra v druhej najvyššej súťaži.

Zápas bol od úplného začiatku v réžii domácich a stav 26:4 po 1.štvrtine len potvrdzoval jasného lídra stretnutia. Domáce basketbalistky vyvíjali na súperky neustály tlak. Na strane Bardejova preto dochádzalo k nepresnosti v prihrávkach, no nízky bodový stav mala na svedomí hlavne slabá úspešnosť streľby hostiek. Rozdiel v skóre neustále narastal, a tak sa Tydam dočkal svojej prvej tohtosezónnej stovky. Vzápätí na to však - v druhom zápase - pridal aj druhú. Mladučké súperky mali po záverečnej siréne prvého zápasu na svojom konte ťažkopádnych 18 bodov, kým družstvo Tydamu im na cestu pribalilo až 124 bodov. Hoci v druhom zápase domáce zmiernili nátlak na hostky, nič to nezmenilo na ďalšej vysokej výhre 109:37 (polčas 55:17). Po peknom kolektívnom výkone, ale aj individuálnych akciách si tak Tydam UPJŠ pripísal prvé dve výhry v novej sezóne. Navyše, mali sladkú príchuť keďže v Tydame platí heslo - "Dáš stovku, pečieš koláč" :)

1. zápas - Body: Galvánková 20, Žingorová 18, Stantienová 17, Bállová 13, Špilárová 12, Minčíková 10, Lengyelová 9, Valicová 8, Šostáková 7, Mladšíková 6, Kotíková 4

2. zápas - Body: Kotíková 19, Galvánková 14, Žingorová, Špilárová a Bállová po 12, Stantienová 10, Mladšíková 9, Lengyelová 8, Minčíková 7, Šostáková 4, Valicová 2

Najbližšie 3 týždne sa dievčatá budú môcť koncentrovať na svojho druhého súpera z Prešova. Zápasy odohrá opäť doma v dňoch 26. - 27. októbra.