Víkendové derby úspešnejšie pre Tydam UPJŠ

28.10.2013 22:49

Basketbalistky Tydamu UPJŠ hostili cez víkend rivalky z Prešova.

Prvá štvrtina patrila jednoznačne domácim, ktorú vyhrali 19:8 a v tomto tempe pokračovali. Do polčasu skóre narástlo až na rozdiel 20 bodov (41:21). Aj napriek pripustenej tvrdšej hre zo strany rozhodcov Tydamčanky nezaváhali a v závere sa tešili z víťazstva. Prispelo k tomu najmä 50 doskokov, 26 získaných lôpt, ale i 31 asistencií. Hoci bola stovka na dosah, a tým aj sladká odmena, tentoraz sa výsledok nepodarilo zaokrúhliť a zápas sa skončil výsledkom 98:62.

Body za domáce: Stantienová 23, Valicová 18, Žingorová 15, Špilárová 10, Tereščáková 9, Šostáková 8, Lengyelová 6, Minčíková 5, Bállová, Evelleyová 2, Mladšíková

Nedeľnajší, doobedný zápas mal úplne iný priebeh. Prechod na zimný čas znamenal aj pomalší rozbeh domácich. Arbitri neupustili od kontaktnej hry a dve hráčky z Prešova súperiace o lepšiu štatistiku sa striedali v premenených šanciach. Výsledkom bolo tesné polčasové skóre 37:36 pre Tydam. Po zmene strán to opäť bolo bez nejakej výraznej basketbalovej príchute. Hralo sa z jednej strany na druhú, Prešovčanky sa stále držali v tesnom závese. Rozhodujúcou bola až 4. štvrtina, keď domáce prepli na vyšší výkon. Kolektívnou hrou a lepšou kondíciou nakoniec odskočili od súperiek. Konečný stav na ukazovateli 86:69 svietil v prospech Tydamu UPJŠ, ktorý si na svoje konto pripísal ďalšie dve výhry.

Zostava a body: Stantienová 20, Žingorová 17, Bállová 10, Šostáková 8, Valicová 8, Špilárová 7, Terešáková 6, Minčíková, Evelleyová po 4, Lengyelová 2, Mladšíková

Najbližším súperom našich basketbalistiek bude nováčik 1. ligy Poprad. Súper spod Tatier bude chcieť potrápiť favorizovaný Tydam UPJŠ na domácej palubovke v dňoch 9.-10. novembra 2013.